چشم اندازها

(0)
(0)
چشم اندازها
بر اساس اهداف شرکت سامان پالایش مدل های کسب و کار فناورانه بدین صورت تعریف شده است:
1. General Contractor
GC یا پیمانکار عمومی بنا به تعریف استانداردهای جهانی به پیمانکاری گفته می شود که مسئول آماده سازی، هماهنگی و تکمیل تمامی کارهای پروژه است. معمولا پیمانکارهای عمومی با حمایت نهادهای دولتی پا به عرصه وجود می گذارند . بنا بر این شرکت سامان پالایش ایرانیان ( ساپیکو ) حتی الامکان وارد اجرای ضمانت و گارانتی نمی شود و نقش هایی مانند مشاوره، تایید مراحل فنی، مستند سازی، داوری و حل اختلاف را بر عهده می گیرد و تمام و یا بخشی از کارها از همین طریق به مجری واگذار می شود که مجری نیز عهده دار مراحلی چون ساخت، اجرا، نصب و گارانتی می شود. در این مرحل نیاز به شناسایی متقاضی و فناوری احساس می شود.

2. توسعه فناوری
در مواردی که فناوری رصد شده دارای اهمیت بوده و بازار مطمئن و خوبی دارد ولیکن محصول نهایی هنوز به دست نیامده است می‌توان از طریق ارتباط با افراد توانمند و فناوران نوپا اقدام به تکمیل فناوری و تولید محصول نهایی کرد. در این مدل شرکت سامان پالایش ایرانیان از طریق رصد فناوری و شناسایی متقاضیان و فناوران اقدام به تحقیق و توسعه تکمیلی نموده و محصول نهایی با نام و تحت برند شرکت، تولید و روانه بازار می شود.
3. اجرا و بهره برداری
هرگاه بتوان بدون نیاز و مستقل از سایر فناوران و شرکت های مجری طرحی را اجرا نمود، شرکت سامان پالایش ایرانیان با در نظر گرفتن اهداف و توجیه اقتصادی، اقدام به طرح ریزی و مدیریت و تشکیل تیم اجرای پروژه خواهد کرد.
4. سرمایه گذاری مشترک:
در مواردی که از سوی شرکت های همکار جهت سرمایه گذاری مشترک پیشنهاد شود و دارای توجیه اقتصادی باشد، شرکت سامان پالایش ایرانیان با اخذ تضامین مناسب اقدام به سرمایه گذاری خواهد کرد.
تمامی خدمات و محصولات این سایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
شرکت سازنده